Želiš li primati novosti o novim proizvodima i popustima, prijavi se na naš Newsletter!
Bučino ulje hladno prešano 250 ml
Naziv:
Bučino ulje hladno prešano
Pakiranje:
100 ml, 1 komad
(PDV uključen)
Vrsta: Cucurbita pepo, Porodica: Cucurbitaceae
Zemlja porijekla: Hrvatska
Sastav: 100 % bučino ulje od sjemenki golica
Dobivanje: hladnim prešanjem sjemenki bundeve
Namjena: visoko kvalitetno food grade ulje, za oralnu i dermalnu upotrebu
Hladno prešana ulja GRANA – buča
Hladno prešana bezglutenska linija biljnih ulja GRANA optimalno su rješenje za oralnu i dermalnu primjenu, a našom tehnologijom proizvodnje hladnog tješnjenja čuvaju sve svoje vrijedne sastojke: jednostavne i složene nezasićene masne kiseline, vitamine, lecitine, flavonoide, arome i proteine. Upravo zahvaljujući tome, njihovo djelovanje nije ograničeno na pojedine organske sustave, već obuhvaća djelovanje na cjelokupni organizam!
Sva naša ulja osim crnog kima (zbog klimatologije) su lokalnog podrijetla svježe proizvedena u manjim serijama!
Bučino ulje, u odnosu na maslinovo, sadrži raznovrsnije masne kiseline koje znatno variraju u svom rasponu. Od zasićenih su tu palmitinska (16:0) u količini od 12,6 do 18,4 % i stearinska (18:0) od 5,1 do 8,5%. Palmitinske masne kiseline nema u maslinovom ulju, a stearinska je zastupljena u duplo većoj količini od 16%. Ukupno gledajući, bučino ulje sadrži neznatno više zasićenih masnih kiselina, no to svakako ne možemo smatrati nezdravim. Od nezasićenih, maslinovo ulje obiluje oleinskom masnom kiselinom, po kojoj je i dobilo ime, i to u količini od 75%. Oleinska je zastupljena i u bučinom ulju, u promjenjivom rasponu od 17,0- 39,5%. No zato, u odnosu na maslinovo ulje, obiluje linolnom masnom kiselinom od 18,1-62,8%, dok je maslinovo ulje ima samo 8%. Ukupna količina nezasićenih masnih kiselina je u ovom dijelu neznatno na strani maslinovog ulja, no bučino ulje sa visokim udjelom esencijalne linolne kiseline opravdava svoje nutritivne kvalitete.
Kako koristiti bučino ulje?
Prehrambene aplikacije / prijedlog u receptima;
Bučino ulje se može koristiti za pripremu hladnih salata, toplih juha i umaka. Korisnici ovog ulja ističu kako je prava poslastica u kombinaciji sa sladoledom.
Može se upotrebljavati u gotovim jelima kao dodatak umacima, preljevima za salate te pečenoj piletini. Također se koristi u slatkim jelima, voćnim salatama, kolačima i palačinkama.
Izvrstan ljetni obrok možete dobiti kombinacijom kozjeg sira i bučinog ulja. Sve skupa se servira uz kruh i salatu.
Doprinosi normalnoj funkciji:
-zdravlja prostate
-crijevne flore
-sna
-čvrstoće kose
-zdravlja kože
-mokraćnog mjehura
-srca
-vid-a
Upotreba: 1-3 žlice dnevno, samostalno ili sa salatom, umakom ili nekim kuhanim prilogom.
Bučino ulje je sigurno ako se koristi u primjerenim količinama. Svakako se preporučuje čisto bučino ulje (hladno prešano), budući da se zagrijavanjem i toplinskim procesima obrade stvaraju potencijalno štetni spojevi.
Bučino ulje najviše se koristi u hladnim jelima, kao preljev za salate, dodatak juhama, namazima , povrću, ali se koristi i kod priprema deserata i sladoleda.
Uvjeti čuvanja: čuvati na hladnom i tamnom mjestu. Nije za prženje i pečenje.
Energetsko / nutritivna vrijednost na 100 g proizvoda:
Energija 3406 kJ / 829 kcal
Alkohol | N/A |
---|